Māmiņu skola

Māmiņu_skola_komanda_Dace_Māra_Iveta.jpg

Mazuļa ienākšana ģimenē ir liels notikums, kuram vērts sagatavoties laikus, jo zināšanas par gaidību procesu sniedz pārliecības un drošības sajūtu, ļaujot pilnīgāk izbaudīt šo īpašo laiku.

 

Tāpēc Cēsu klīnikas Māmiņu skola piedāvā topošajiem un jaunajiem vecākiem apgūt vērtīgas un praktiskas zināšanas, apmeklējot nodarbības, kuras vada mūsu pieredzes bagātie, sertificētie speciālisti – vecmātes (attēlā no kreisās) Dace Dugnese un Iveta Reķe, kā arī fizioterapeite Māra Krūze.

Māmiņu skolas piedāvātās nodarbības

1. nodarbība – "Būšu māmiņa" – par skaisto gaidību laiku topošajām māmiņām līdz 12 grūtniecības nedēļām, kurā runājam par vecmātes, ārsta un sievietes sadarbību grūtniecības aprūpes procesā, izmeklējumiem, kā arī jaunās māmiņas dzīvesveidu: aktivitātēm, uzturu, ģērbšanos u.c. jautājumiem.

2. nodarbība – “Koferīša kārtošana jeb ko jāņem līdzi uz dzemdību namu” – māmiņām no grūtniecības 20. nedēļas, kurā iepazīstinām ar visu, kas nepieciešams, dodoties uz dzemdībām, kā arī runājam par sievietes fizioloģiju dzemdību periodā.

3. nodarbība – “Dzemdības” – saruna ar māmiņām no grūtniecības 30. nedēļas par gaidāmajām dzemdībām, tai skaitā elpošanas veidiem.

4. nodarbība – Zīdīšanas ABC – kurā zīdīšanas eksperte dalās pieredzē par veiksmīgu zīdīšanas uzsākšanu un turpināšanu, skaidro iemeslus un atbild uz vecāku jautājumiem par to, kad, cik daudz, cik bieži barot mazuli, ko darīt, lai pieniņa būtu pietiekami, kā pasargāt māmiņas krūtis u.tml.

5. nodarbība  “Esmu klāt” – sertificēta pediatra padomi jaundzimušā aprūpei un veselībai pirmajos dzīves mēnešos.

 

6. nodarbība – “Pirmā palīdzība” – no piedzimšanas līdz gada vecumam. Nodarbību vada sertificēts pediatrs.

Individuāla nodarbība “Mazuļa hendlings” – Jaunie vecāki nereti satraucas, kā pareizi turēt un darboties ar bērniņu, lai nenodarītu tam pāri. Fizioterapeite nodarbībā vecākus iepazīstina ar hendlinga principiem, kā arī demonstrē konkrētas pozas, kas palīdzēs apieties ar savu lolojumu droši, ļaujot kustēties pašam un pareizi darboties ar zīdaini – nēsājot, guldinot, auklējot, ģērbjot. Principu ievērošana sekmē bērnam labu pašsajūtu un veicina apzinātību un attīstību.

Lai uzzinātu par aktuālā mēneša nodarbību programmu, aicinām apmeklēt mūsu mājaslapas sadaļu Jaunumi.

Māmiņu skolā iespējams apmeklēt arī bezmaksas informatīvās nodarbības, kuras pasniedz vieslektori: “Pirts skoliņu” vada Evija Estere Bernava, savukārt Ivf Riga pārstāvji iepazīstina ar informāciju par cilmes šūnu banku.

Papildus iepriekš minētājām, bērniņa gaidību laikā piedāvājam apmeklēt fizioterapeites Māras vadītas vingrošanas nodarbības, kurās topošie vecāki mācās: grūtnieču vingrošanu kopā ar tēti, elpošanas vingrinājumus, relaksējošas pozas gaidību procesā, kā arī var saņemt grūtnieču teipošanu (pēc indikācijām).

Nodarbību cenas tiek noteiktas saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi. 

Iepriekš piesakoties, veicam gaidāmā mazuļa sirds toņu pierakstu (KTG).

Ar nosūtījumu – bez maksas, bez nosūtījuma – maksas pakalpojums.


Māmiņu ērtībām pieejama telpa, kur mazuļus pabarot un pārģērbt. 

Māmiņu skolas nodarbības notiek Cēsu klīnikā, Slimnīcas ielā 9, 1.stāvā, 148.kab.

Vairāk informācijas un pieteikšanās: +371 64125743, maminuskola@cesuklinika.lv.