top of page

Radioloģiskā diagnostika

Radioloģiskās diagnostikas nodaļā esam ieviesuši klientu rindu vadības sistēmu, kas ļauj būtiski samazināt gaidīšanas laiku, paaugstināt komfortu un radīt labvēlīgas attiecības starp klientiem un tos apkalpojošo personālu. Līdz ar to tiek nodrošināta arī „caurspīdīgas” rindas veidošana un virzības loģika, kas izslēdz savstarpēju pretenziju iespējamību. Sistēmas priekšrocības ir apmeklētāju plūsmas monitorings reālā laika režīmā.

digitālā rentgenogrāfija

Rentgena (Rtg) izmeklējumi bieži tiek nozīmēti kā pirmie izmeklējumi. Digitālā rentgenogrāfija, salīdzinot ar parasto rentgena uzņemšanas metodi, ir daudz nekaitīgāka, jo tā ļauj ievērojami samazināt starojuma devu. Izmeklējumu rezultātā iegūst digitālā formāta uzņēmumus.

doplerogrāfs

Doplerogrāfija ir asinsvadu neinvazīva izmeklēšanas metode ar ultrasonogrāfu. Tā ir nesāpīga un nekaitīga. Attēlu iegūšanai lieto ultraskaņu. Šī metode mēra, kā augstas frekvences viļņi atstarojas no kustīgiem priekšmetiem. No šīs informācijas dators iegūst divdimenciālu attēlu, kurā redzams, vai ir ierobežojumi asins plūsmām, kā arī reģistrē asins plūsmas virzienu un ātrumu.

datortomogrāfija

DT ir rentgenizmeklēšanas metode. Izmeklējuma laikā tiek iegūti cilvēka ķermeņa un orgānu plāna slāņa šķērsgriezuma attēli. Tiek veikta attēlu apstrāde un analīze, iegūstot maksimālu informāciju par izmeklējamo ķermeņa daļu. Metode palīdz izvērtēt orgānu, asinsvadu un citu struktūru anatomiskās īpašības, savstarpējās attiecības un patoloģisko procesu izplatību.

ultrasonogrāfija

Ultrasonoskopija (USS) ir viena no plaši pielietotām, nekaitīgām un nesāpīgām diagnozes noteikšanas metodēm, ko bez riska var veikt arī grūtniecēm. Augstas frekvences skaņas – ultraskaņas – viļņi ļauj ielūkoties pacienta ķermenī un projicē augstas izšķirtspējas un pārbaudītas kvalitātes attēlus uz ultrasonogrāfa monitora

bottom of page