Rehabilitācija
Cēsu klīnikas rehabilitācijas komanda nodrošina pacientiem daudzpusīgu veselības stāvokļa izvērtēšanu, atbilstoši veic ārstēšanu gan valsts finansējuma, gan maksas pakalpojumu ietvaros. Ir iespēja saņemt palīdzību ambulatori, dienas stacionāra ietvaros, kā arī ārstējoties stacionāra nodaļās.
Rehabilitācijas process ietver daudzas disciplīnas, tāpēc tiek veidots komandas darbs. Mūsu komandā darbojas gandrīz 20 speciālisti, pārstāvot dažādas jomas: divi fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsti, kupla fizioterapeitu komanda, ergoterapeiti, audiologopēds, masāžas speciālisti, ūdens dziedniecības un fizikālo procedūru speciālists.
Rehabilitācijas dienas stacionārā pakalpojumus var saņemt gan pieaugušie, gan bērni. Vairāk informācijas šeit.
Jaunas telpas, ērta un estētiska vide. Kopš 2023. gada aprīļa rehabilitācijas nodaļa atkal darbojas Cēsu klīnikas ēkā Slimnīcas ielā 9 jaunās un ērtās tepās ārstniecības korpusa 3. stāvā. Atturīgi skandināviskā dizainā dzīvinošus akcentus piešķir ārstniecības augu attēli, bet rehabilitācijas nodaļas pacienti nodarbību, procedūru starplaikos var baudīt cēsnieka, dr. Artūra Tereško tējas. Rehabilitācijas nodaļā, pateicoties rūpīgam un funkcionālam plānojumam, kā arī garākam speciālistu darba laikam, ir iespēja piedāvāt plašāku rehabilitācijas pakalpojumu klāstu, tajā skaitā, ūdens procedūras un ārstnieciskās vingrošanas nodarbības grupās pusaudžiem un pieaugušajiem fizioterapijas zālēs. Vairāk informācijas par ārstniecisko vingrošanu var uzzināt šeit.
Pieraksta tālrunis rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai:+371 20238111.
Rehabilitācijas nodaļas darba laiki:
Pirmdiena - ceturtdiena 8.30 - 18.00
Piektdiena 8.00 - 16.30
Piedāvājam ielūkoties jaunajās telpās, noskatoties videostāstu.
Tā ir rehabilitācijas nozare, kuras speciālisti izvērtē cilvēku fizisko funkcionālo stāvokli, tā ietekmi uz ikdienas aktivitātēm un saistību ar pašsajūtu, sāpēm. Fizioterpeiti izmanto dažādas izvērtēšanas metodes, piemēram, stājas, gaitas analīzi, kustību apjomu un kvalitāti, muskuļu funkciju (spēku, garumu, izturību), līdzsvara un koordinācijas testus. Ārstēšanas procesā tiek izmantotas gan aktīvās, gan pasīvās ārstēšanas metodes.
Pie ergoterapeita var vērsties cilvēki ar kustību traucējumiem, pēc insulta, ar galvas traumām, lūzumiem, perifēro nervu bojājumiem, politraumām, reimatoloģiskām saslimšanām, apdegumiem, psihiskām saslimšanām, kā arī tie, kam nepieciešamas konsultācijas par vides pieejamību, ergonomikas principu pielietošanu darba vidē vai mājās.
Masāžas laikā notiek iedarbība uz muskuļiem, tā spēj mazināt sāpes, saspringumu, labvēlīgi ietekmē asinsriti, locītavas, saites un nervu sistēmu. Pēc masāžas uzlabojas vispārējais ķermeņa stāvoklis, mazinās nogurums. Masāža ieteicama bērniem stājas uzlabošanai, pieaugušajiem dažādu saslimšanu gadījumā, kā arī jebkuram cilvēkam profilaktiski.
Fizikālā terapija ir dažādu fizikālo faktoru (elektrības, siltuma, aukstuma, ūdens) izmantošana medicīnā. Ir daudzas saslimšanas, kuru ārstēšanā paralēli citām metodēm – medikamentozām, ķirurģiskām – ir lietderīgi izmantot arī fizikālo terapiju ātrākas atveseļošanās un rehabilitācijas nolūkā.
Mākslas terapijas mērķis ir uzlabot cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko veselību. Pacienta fiziskā, psiholoģiskā stāvokļa un sociālās situācijas izvērtēšana, mākslas terapijas procesa plānošana, rezultātu novērtēšana un rekomendāciju izstrāde tiek veikta atbilstoši Latvijā apstiprinātām Mākslas terapijas medicīniskajām tehnoloģijām.