top of page

Veloergometrija

Par metodi

Veloergometrija ir fiziskās slodzes tests uz veloergometra, kas aprīkots ar speciālu aparatūru. Testa laikā tiek veikta sirds kardiogramma, mērīts arteriālais asinsspiediens, kā arī novērtēts sirds ritms. Šī metode ļauj atklāt sirds un asinsvadu sistēmas problēmas, kuras nevar reģistrēt, veicot EKG miera stāvoklī.
Veloergometrija ir ieteicama gan cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu un tiem, kas jūt sāpes sirds apvidū, lai noteiktu tās izraisošos cēloņus, gan arī fiziski aktīviem, veseliem cilvēkiem, lai novērtētu savu fizisko izturību.

EKG un slodzes testa izmeklējuma rezultātus ir iespējams saņemt uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas.

Par izmeklējumu

Ierodoties uz izmeklēšanu, pacientiem jāņem līdzi lietojamo medikamentu sarakstu un iepriekšējos sirds un asinsvadu izmeklējumus, stacionāra izrakstus.

Izmeklējumu vēlams veikt 2 – 3 stundas pēc vieglām brokastīm vai pusdienām, kā arī atbilstošā – sportiskā apģērbā un apavos.


Ar ģimenes ārsta nosūtījumu pakalpojums ir bez maksas (jāmaksā tikai pacienta iemaksu), savukārt bez nosūtījuma – maksas pakalpojums, kas tiek sniegts saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi.

Speciālisti
Attēls Līga Jemeļjanova

Līga Jemeļjanova

Internists, funkcionālais diagnosts

Iekšķīgo slimību nodaļa, diagnostikas nodaļa

Lasīt vairāk
Attēls Ilze Bērziņa

Ilze Bērziņa

Ārsts

Diagnostikas nodaļa

Lasīt vairāk
Kontaktinformācija

Ja ir neskaidri jautājumi par sagatavošanos izmeklējumam, aicinām iepriekš konsultēties ar EKG kabineta māsu, tālr.: +371 64125441.

Darba laiks: Ambulatoto speciālistu pieņemšanas laiki

bottom of page