top of page

Funkcionālā diagnostika

inhalatori

Spirogrāfija ir plaušu ārējās elpošanas jeb ventilācijas funkcijas pārbaude. To veic pacientiem, kuri slimo ar bronhiālo astmu, ieilgušu vai hronisku bronhītu un citām hroniskām plaušu slimībām. Elpošanas rādītāju kontrole dinamikā astmas pacientiem ir tikpat nozīmīga, kā, piemēram, glikēmijas rādītāju novērošana diabēta slimniekiem.

elektrokardiogramma

Elektrokardiogrāfija (EKG) ir sirds elektrisko impulsu pieraksts miera stāvoklī. Ar šo metodi iegūst informāciju par sirds ritmu, impulsu vadīšanu, sirds daļas lielumu un funkciju, sirds muskuļu stāvokli, kā arī visu šo funkciju iespējamiem traucējumiem.

Veloergometrija

Veloergometrija ir fiziskās slodzes tests uz veloergometra, kas aprīkots ar speciālu aparatūru. Testa laikā tiek veikta sirds kardiogramma, mērīts arteriālais asinsspiediens, kā arī novērtēts sirds ritms. Šī metode ļauj atklāt sirds un asinsvadu sistēmas problēmas, kuras nevar reģistrēt, veicot EKG miera stāvoklī.

ehokardiogrāfija

Ehokardiogrāfija ir sirds struktūras pētīšana ar ultraskaņas palīdzību. Mūsdienās ehokardiogrāfija ir vienīgā metode medicīnā, kas ļauj ieraudzīt sirds daļu anatomisko uzbūvi un darbu bez ķirurģiskas iejaukšanās un bez speciālo vielu ievadīšanas organismā.

bottom of page